Informatii comunicate

COMUNICATE

Anunt selectie expert pentru coordonare retea pilot

Anunt selectie expert pentru coordonare retea pilotCategorie : Comunicate > Educatie, arta
Informatie adaugata de : Centrul de Resurse Juridice (CRJ)
publicat pe : 15.11.2011

Centrul de Resurse Juridice (CRJ) anunţă deschiderea procedurii de selecţie pentru angajarea unui expert consiliere şcolară care va coordona reţeaua pilot formată din 12 unităţi de învăţământ din Regiunea Bucureşti Ilfov, realizată în cadrul proiectului „Calitate în educaţie prin mediere şi practici restaurative" - proiect cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013, conform contractului de finanţare POSDRU/17/1.1/G/37259.

Proiectul contribuie la promovarea unor noi metode de intervenţie în situaţii de conflicte şi violenţă şcolară, la dezvoltarea serviciilor de consiliere în unităţi de învăţământ din Regiunea Bucureşti - Ilfov. Detalii suplimentare referitoare la proiect pot fi consultate pe pagina de prezentare a proiectului aici.

Responsabilităţile expertului în cadrul proiectului vizează:

- conceperea şi aplicarea strategiei de coordonare a reţelei, planificarea şi monitorizarea activităţilor în reţea, asigurând realizarea indicatorilor stabiliţi în proiect;
- conceperea şi dezvoltarea de proceduri şi instrumente de lucru pentru realizarea, monitorizarea şi evaluarea activităţilor;
- oferirea de suport consilierilor şcolari din reţea pentru realizarea unor activităţi informativ-educative şi pentru aplicarea unui model inovativ de intervenţie în situaţii de conflicte/violenţă (medierea şi practicile restaurative);
- coordonarea acţiunilor pentru realizarea de ateliere de lucru în cadrul reţelei şi facilitarea comunicării în reţea;
- implicarea în realizarea unui ghid de bune practici şi a materialelor informative;
- participare la activităţile de evaluare şi raportare din cadrul proiectului.

Cerinţe specifice:

- Studii superioare în domeniul socio-uman, cu formare continuă şi cu experienţă de minim 3 ani în mediul educaţional;
- Experienţă în consiliere şcolară şi în activităţi de coordonare;
- Disponibilitate de participare la activităţile proiectului conform nevoilor;
- Cunoştinţe avansate de limba engleză şi de utilizare a computerului;
Experienţa anterioară în implementarea de proiecte finanţate din fonduri europene poate constitui avantaj.

Documente necesare pentru participarea la selecţie:

- CV model Europass în limba română;
- Scrisoare de motivaţie.

Documentele solicitate trebuie transmise până la data de 23 noiembrie 2011, la adresa de e-mail luca@crj.ro. Numai persoanele selectate pentru interviu vor fi contactate. Acestea vor transmite ulterior diplomele relevante care să ateste expertiza precizată în CV. Rezultatele finale ale selecţiei vor fi transmise direct candidaţilor.

Pentru informaţii suplimentare:

Manager Proiect: Ema - Elza Şeclăman
Tel. 021- 212.05.20; 0728.033.469

RSS Feed

# proiectinvest.ro 2
publicitate

Alte comunicate de aceeasi firma:
book Anunt selectie Responsabil comunicare si relatii publice
book CRJ anunta selectia a doi experti pe termen scurt
book S-a lansat proiectul “Calitate in educatie prin mediere si practici restaurative”

Alte comunicate din aceeasi categorie:
book Cursuri calificare Oradea - succes garantat
book Trusa de geometrie este cel mai iubit instrument educational de catre toti copiii !
book Jucarii pentru dezvoltarea corespunzatoare a copiilor pe care le poti achizitiona de la Bekid.ro
book Muzica de nunta – nunta ta, distractia noastra!
book Muzica de petrecere: talent, seriozitate, interes, pe scurt un succes pentru tine!
book Formatie nunta – cea mai potrivita alegere!
book Formatia nunta Bucuresti – distractie la maximum !
book Copilul meu uraste compunerile
book Servicii Foto Profesionale
book Fotografii de nepretuit

COMUNICATE

Cele mai citite stiri si articole

Vezi oferta de promovare si publica acum!
Publicitatea ta !
publicitate

Parteneri PROMOAFACERI

Publicitate online - promovare produse

Comunicatul de presa - de la mesaj la stire, curs de comunicare premium cu abordare practica.

Proiect Comunicare, prima platforma online in care vorbim despre comunicare. Cursuri bazate pe experienta.

Publicitate online - promovare servicii

Servicii intocmire situatii de lucrari si devize oferta in constructii. Estimare lucrari si realizare deviz general.

Estimare resurse proiect, realizare antemasuratori pentru lucrari de arhitectura, structura si instalatii in constructii.

TextLink, vezi oferta de publicitate online

Ghid comunicare si promovare online